Nerad píšeš do GB? Nech komentářzde

Jak jsem se k Ajši dostala

19. června 2010 v 20:02
© ajsa-chodak.blog.cz
Bydleli jsme v Ostravě a sháněli si domeček. V bytě jsme se už mačkali a hledali tedy pro naší rodinu domek. Poté co jsme ho našli začali jsme s opravami. Po nastěhování se naše rodina shodal, že to chce hlídače. A začali jsme vybírat plemena. Chtěli jsme střední velikost, psa milující děti, hlídače ale taky dobře vycvičitelného. Půjčili jsme si od známých knížku všech plemen. Nepřeberné dny i večery jsme listovali stránkami knížky až jednou mamka našla plemeno Chodského psa. Vzhled byl popsán, že je podobný NO v menším provedení. Rozeznáme je od sebe, protože Chodský pes má chlupaté ouška. Povaha nám plně vyhovovala a nakonec tedy zvítězil Chodský pes! :)

Rozhodli jsme se pro fenku...Začali jsme vybírat CHS. Volali jsme tam kde právě nakryli maminku, ale buď byla zadaná nebo kde už štěňátka byla, jako naschvál měli 1 fenku a tu si chtěli nechat. Jedna CHS nám dala odkaz na CHS od Malého Kosíře, kteří právě očekávali štěňátka. Dohodli jsme se a zamluvili si fenečku. Štěňata se narodila 29.3.2008 a měla se čile k světu. Narodili se 4 kluci a 1 fenka a protože jsme si fenku zamluvili 1 byla naše! Chovatelé by byli rádai kdyby jedna fenka se jmenovala podle mamky teda Ajša. A my jméno nechali.

Poprvé jsme se s Ajšinkou setkali ve 3.týdnech jejího věku. Byly to úžasné malé chundelaté
© ajsa-chodak.blog.cz
 kuličky. Maminka Ajša nás nechala si Ajšinku pochovat ale po chvilce jsme raději odešli a nechali ji osamotě se štěndy. S chovately jsme si různě povídali a ti nám dávali rady. Rozloučili jsme se a už jen čekaly na onen 8.týden, kdy jsme si ji mohli odvést. Škemrala jsem jestli by to nešlo dřív ale ne...Před víkendem kdy jsme si měli jet pro Ajšu jsem jeli nakoupit pár drobností do jejího nového příbytku. Nemohla jsem se strašně dočkat. :D

Konečně nastal onen víkend a my vyrazili směr Olomouc. Dojeli jsme k chovatelům kolem 12 hodiny. Podepsali jsme smlouvu, zaplatili a Ajšinku si převzali. Chovatelé nám dali nějaké potřebné věci a tipy a rady. :D Tak a Ajša už byla v nové smečce. Ze začátku se trošku bála v autě ale spravilo se to. 1 jsme ji venčili a na vodítku chodila úžasně. Kousek před cílem si to Ajša prostě nenechala ujít a vyblinkala se na mě. Spoušť jsme uklidili a když jsme dorazili k cíli rozhodli jsme Ajšu ukázat babičce. Byla z ní nadšená. První den byla vyplašená a v noci se sama v předsíni bála. Nakonec si zvykla a dnes už tam spí spokojeně. :)

© ajsa-chodak.blog.cz
© ajsa-chodak.blog.cz